• Talkshow s Ivanom Belom 4. ročník

  Do galérie Talkshow s Ivanom Belom 4. ročník boli pridané fotografie.

 • Vykopávky Nižná Myšľa exkurzia 1. ročník

  Do galérie Vykopávky Nižná Myšľa 1. ročník boli pridané fotografie.

 • Máš záujem o štúdium v zahraničí?


 • Pozvanie

       Milí priatelia našej školy, rodičia, študenti! Srdečne Vás pozývame na oslavu storočnej tradície vzdelávania na Kováčskej 28, ktorá sa uskutoční 29.10.2019 (utorok). Pozývame Vás na slávnostnú sv. omšu o 8:30 a prehliadku budovy školy (Premonštrátskeho gymnázia) o 9:15. Tešíme sa na Vás!

 • Stretnutie rodičov

  Milí rodičia. V utorok 15. 10. 2019 sa uskutoční stretnutie rodičov. Začne sa o 16:30 (1.B začne o 15:00) triednymi aktívmi, potom sa budete môcť individuálne informovať u jednotlivých učiteľov o výsledkoch Vašich detí. Súčasťou stretnutia budú aj voľby zástupcu rodičov v Rade školy, keďže predchádzajúcemu zástupcovi skončil mandát. Prebehnú o 16:30. Hociktorý z Vás môže navrhnúť kandidáta do Rady školy z radov rodičov. Podmienkou je, aby navrhnutý kandidát svoju nomináciu prijal. Svoje nominácie kandidátov, prosím, zasielajte najneskôr do pondelka 14. 10. 2019 na adresu gymnazium.premonstrati@gmail.com.

 • Pozdravujú nás z Ameriky!

  John C. Zagarella, O.Praem. z Daylesford Abbey v USA sa podelil o svoje zážitky z Košíc, kde mu robili 2 týždne spoločnosť naši šikovní študenti, ktorí sa od neho nielen učili, ale, ako sa môžeme dočítať, aj jeho niečo naučili.

 • Účelové cvičenie Jasov 1. ročník

  Do galérie Účelové cvičenie Jasov 1. ročník boli pridané fotografie.

  A tak ako každý rok, aj teraz prvé účelové cvičenie prvákov je okrem iného aj spoznávanie svojej školy. Začalo sa to návštevou kláštora v Jasove s jeho knižnicou, pokračovali sme prechádzkou lesom a rôznymi aktivitami, streľbou na terč, v ktorej máme naslovovzatého odborníka (p. uč. Szikoru). A samozrejme nakoniec sme to zakončili výbornym gulášom z diviny, ktorá sa preháňa v tamojších lesoch, na premonštrátskej chate.    

 • Účelové cvičenie Tokaj 3. ročník

  Do galérie Účelové cvičenie Tokaj 3. ročník boli pridané fotografie.

  Tokaj. Naši tretiaci aj takto, v rámci účelového cvičenia, spoznávajú ďalšie regióny východného slovenska.

 • Deň jazykov 2019

  Do galérie Deň jazykov 2019 boli pridané fotografie.

  Jazykári celých Košíc spojte sa, alebo aj my sme boli na Dni jazykov 2019. 

 • Výstava UPJŠ klinika 3. ročník

  Do galérie Výstava UPJŠ klinika 3. ročník boli pridané fotografie.

  Určite nie ste na stránke zdravotníckej školy :-) To iba naši študenti boli na výstave UPJŠ Klinika. A možno na niektorých aj Lekárska fakulta čaká. Uvidíme. 

 • Účelové cvičenie pri koňoch 2. ročník

  Do galérie Účelové cvičenie pri koňoch 2. ročník boli pridané fotografie.

  Tento rok začíname aj mimo školy, pri koňoch. Naše účelové cvičenie v druhom ročníku bolo naplnené prírodnou arómou a prechádzkou na tomto krásavcovi. 

 • Začiatok školského roka

  Milí študenti, začína sa nám nový školský rok 2019/2020. Slávnostné otvorenie bude 2.9.2019 o 9.00 hod. sv. omšou v Kostole Najsvätejšej Trojice na Hlavnej 67 v Košiciach. Všetci žiaci aj rodičia sú srdečne vítaní. Potom sa študenti v sprievode triednych učiteľov presunú do budovy Premonštrátskeho gymnázia. Prváci budú tento deň dostávať učebnice. Tešíme sa na Vás.

 • Jazykové učebnice

  Na školský rok 2019/2020 je potrebné včas uhradiť sumu za jazykové učebnice pre 2.,3. a 4. ročník - do 29. júla 2019, podrobné informácie sa zasielali e-mailom, na edupage a sú v kolonke PLATBY na stránke školy. Číslo účtu 

  SK0311110000001376865007

  Do správy pre adresáta je potrebné uviesť celé meno žiaka a popis platby,  napr. "ISIC" alebo "učebnice" alebo "ZRPŠ".

  Prajem pekné letné prázdniny

   

 • Stretnutie rodičov budúcich prvákov

  Vo štvrtok 27. 6. 2019 o 17:00 sa uskutoční prvé stretnutie rodičov žiakov, ktorí budú v budúcom školskom roku prvákmi našej školy. Rodičom budú predstavení učitelia školy, budú oboznámení so základnými údajmi a organizačnými informáciami. Všetci rodičia budúcoročných prvákov sú pozvaní a vítaní.

 • Príležitosť študovať na našej škole

  Keďže máme na našom gymnáziu ešte niekoľko voľných miest pre budúcich prvákov, pozývyme všetkých žiakov, ktorým sa v 1. kole nepodarilo umiestniť na vybranej škole, do druhého kola prijímacích skúšok, ktoré budú 18. 6. 2019. V prípade, že ste úspešne urobili prijímacie skúšky na inom gymnáziu, no nedostali ste sa pre nedostatok miesta, doneste prihlášku k nám. Je možnosť, že po posúdení vašich výsledkov, nebudete musieť prijímačky robiť. Bližšie informácie Vám poskytneme telefonicky, emailom alebo osobne u nás.

 • Beseda tretiakov s našim absolventom Martinom Semanom, študentom na univerzite v UK

  Na takýchto študentov sme hrdí, alebo ako to dopadne, keď si niekto ide za svojím cieľom. Martin Seman, náš absolvent, študuje v UK fyziku. Prišiel povzbudiť a ukázať možnosti štúdia v zahraničí aj našim tretiakom. 

 • Naše študentky v Jordánsku a Izraeli s p. riaditeľom

  Do galérie Naše študentky v Jordánsku a Izraeli s p. riaditeľom boli pridané fotografie.

 • 2. kolo prijímacích skúšok

  Riaditeľ Premonštrátskeho gymnázia rozhodol o konaní 2. kola prijímacích skúšok do prvého ročníka pre školský rok 2019/2020. Prihlášku na štúdium, potvrdenú základnou školou, je potrebné doručiť do 14.6.2019. Prijímacia skúška sa uskutoční na našej škole v utorok 18.6.2019. V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností nás môžete kontaktovať telefonicky a e-mailom.

 • Výsledky Prijímacích skúšok

  V priloženom súbore si môžete pozrieť výsledky Prijímacích skúšok. Rozhodnutia o prijatí, resp. neprijatí si môže zákonný zástupca žiaka osobne vyzdvihnúť u ekonómky zajtra - v piatok 17. 5. 2019 v čase 9:00 - 14:00. Po tomto termíne Vám pošleme rozhodnutia poštou. Zápis budúcich žiakov do prvého ročníka bude 27. - 30. 5. 2019 v čase 9:00 - 16:00. V prípade, že Vám žiaden termín zápisu nevyhovuje, kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom. Prijimacky-vysledky-1kolo.pdf

 • Skrátené vyučovanie

  Dňa 3. 5. 2019 sa vyučuje podľa skráteného režimu, teda hodiny aj prestávky budú kratšie. Presný časový harmonogram je uvedený v Školskom poriadku.

Novinky

Kontakt

 • Premonštrátske gymnázium
  Kováčska 28, 040 01 Košice

  gymnazium.premonstrati@gmail.com
 • +421 (0)55-685 43 84 - informácie ( vrátnica )
  +421 (0)55 625 00 23 - pevná linka - kancelária

  +421 918 193 715 - sekretariát (spisakova@kovacska.sk)
  ekonómka školy - hricisinova@kovacska.sk

Fotogaléria