• Deň počatého dieťaťa

   Deň počatého dieťaťa

  Blíži sa 25. 3. a s ním aj sviatok Zvestovania Pána, v ktorý už niekoľko rokov slávime Deň počatého dieťaťa. Aj tento rok je v centre mesta a v seminárnom kostole pripravený program: Tvojzivotjedovodnaoslavu2019.jpg

 • Poďakovanie od "Úsmev ako dar" za pekné umiesnenie

  V decembri 2018 sa konala Zbierka 31 stredných škôl z Východného Slovenska,
  na ktorej sme sa umiestnili na 5. mieste s vyzbieranou sumou 634,08 €
  a tiež na 7. mieste o najlepšiu skupinu žiakov, ktorá vyzbierala 147,16 €

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Maturitná skúška

  Štvrtáci, pozorne si prečítajte harmonogram EČ a PFIČ maturitných skúšok. Harmonogram_EC_a_PFIC.pdf Presnejšie informácie sú aj na nástenke v škole pri zborovni.

 • Zmena študentskej omše

  Zmena študentskej omše

  V stredu 6. 3. 2019 je Popolcová streda. Z toho dôvodu sa svätá omša presúva zo štvrtku na stredu a prvé hodiny zo stredy na štvrtok.

 • 2 % z dane

  Aj v tomto roku sa naša nezisková organizácia PG Kováčska, n.o. zaregistrovala do zoznamu prijímateľov 2 % z dane. V prípade, že sa rozhodnete podporiť našu školu aj takouto formou, tlačivo vyhlásenia a bližšie informácie nájdete tu: 2 % z dane.

 • Stretnutie rodičov

  Rodičom naších študentov opäť ponúkame možnosť prísť sa informovať o výchovnovzdelávacích výsledkoch žiakov. V štvrtok 10. 01. 2019 v čase 16:00 - 17:30 Vám budú k dispozícii triedni učitelia aj ostatní vyučujúci.

 • Vianočný večierok

  pozývame všetkých študentov a zamestnancov našej školy na Vianočný večierok. Príď sa zabaviť a vychutnaj si vianočnú atmosféru na našej škole. 

 • Deň otvorených dverí 2018

  Milí záujemcovia o štúdium a ostatní priatelia. V piatok 14.12.2018 bude na našej škole - na Premonštrátskom gymnáziu Deň otvorených dverí. Všetci ste srdečne pozvaní. Budete si môcť prezrieť priestory školy, porozprávať sa s pedagógmi a študentami, zúčastníť sa workshopov, otvorených hodín, laboratórnych cvičení, užiť si predvianočnú atmosféru na našej škole. Hlavný program bude prebiehať v čase 9:00 - 14:00. Ale aj od 14:00 do 17:00 si ešte budete môcť pozrieť priestory gymnázia a porozprávať sa s pedagógmi.

 • Školský bufet

  otváracie hodiny školského bufetu sú od 7:50 do 8:00 a od 10:30 do 10:50 (veľká prevstávka).

 • Vianočná zbierka

  Začína advent a my, napriek nákupnému ošiaľu všade okolo nás, môžeme využiť tento čas aj trošku inak. Na pomoc rodinám, ktoré nebudú mať také bohaté Vianoce. Už niekoľko rokov naša škola spolupracuje s mimovládnou organizáciou Úsmev ako dar, ktorá pomáha rodinám v núdzi. Preto sme sa rozhodli zorganizovať Vianočnú zbierku, ktorá poputuje práve im. Preto Vás všetkých (učiteľov, študentov, rodičov, zamestnancov a priateľov nášho gymnázia) chceme poprosiť. Využite prázdne miesto v košíku, keď pôjdete nakupovať, a pridajte tam aj pár potravín pre tieto rodiny.

  Môžete priniesť všetky trvanlivé potraviny (múka, cukor, cestoviny, ryža, olej, strukoviny, konzervy a pod.), prípadne bytový textil(posteľné prádlo, uteráky a pod.) na medziposchodie našej školy, kde je na to určená krabica. Spoznáte to podľa plagátu, venovanému tejto zbierke.

  Možno po takejto pomoci Vás bude tieto Vianoce hriať pri srdci o trošku viac  :-)

 • Týždeň v Devone (Anglicko)

  TÝŽDEŇ V ANGLICKU

  V BEZPROSTREDNEJ BLÍZKOSTI

  ATLANTICKÉHO OCEÁNU

  23. 6. – 29. 6. 2019

  Po úspešnom minuloročnom pobyte Vám opäť ponúkame jazykovo-poznávací pobyt v prekrásnom prostredí juhozápadného Anglicka. Angličtina pod vedením skúsených lektorov jazykovej školy SOL, bezpečné prostredie malebných mestečiek, prímorská klíma a príroda, ubytovanie v osvedčených hosťovských rodinách.

  Pozrite si aj video a prezentáciu nášho študenta, ktorý sa tohto pobytu zúčastnil (jún 2018)​​​​​​​

  Bližšie informácie o pobyte získate v odkaze (viď dole) alebo u vyučujúcej:

  Mgr.Liana Čižmárová : cizmarova@kovacska.sk


 • Správna voľba povolania 2018

  Do galérie Správna voľba povolania 2018 boli pridané fotografie.

 • IT SHOW Optima

  Do galérie IT SHOW Optima boli pridané fotografie.

 • Spomienka na nezabudnuteľné dni v severnom Devone v Anglicku

  Naši spolužiaci sa v minulom školskom roku zúčastnili týždňového jazykového pobytu vo Veľkej Británii, ktorý im umožnil rozvinúť ich jazykové a komunikačné schopnosti.

  Za tento týždeň spoznali veľa nových miest, vytvorili si nové priateľstvá so zahraničnými žiakmi a vyskúšali si život v pravej britskej rodine. V krátkom videu a foto prezentácii vám ukážeme, aký zaujímavý pobyt prežili naši žiaci v nádhernej juhozápadnej časti Anglicka v bezprostrednej blízkosti atlantického oceánu.

  Video a foto  prezentáciu pre nás pripravil  Samuel Nagy zo 4. A triedy, ktorý sa výletu zúčastnil.

 • Študentská kvapka krvi 2018

  Do galérie Študentská kvapka krvi 2018 boli pridané fotografie.

 • Naša "kvapka".

  všetkým, ktorí sa zúčastnili Študentskej kvapky krvi na našej škole. Účastníkov bolo veľa a šestnásti z nich,  vďaka ich "kvapke" krvi, pomôžu zachrániť ľudské životy.Obrovské ĎAKUJEME.

 • Študentská kvapka krvi

  Študentská kvapka krvi

  Po dobrých skúsenostiach z minulého roku, sme sa rozhodli aj tento rok zapojiť do darovania krvi. V stredu 21.11.2018 sa v čase medzi 8.00 a 11.00 hod. uskutoční na našej škole mobilný odber krvi. Srdečne pozývame študentov vo veku od 18 rokov, ich rodinných príslušníkov a aj iných záujemcov, aby sa zúčastnili a pomohli tak zachrániť niečí život. Inštrukcie pre darcov krvi nájdete tu: Instrukcie_pre_darcov_krvi.pdf. Podrobnejšie informácie o darcovstve a odberoch krvi si môžete pozrieť tu: DAROVANIE_KRVI.pdf.

 • Skrátené vyučovanie

  Zajtra, 16. 11. 2018 sa vyučuje podľa skráteného režimu, teda hodiny aj prestávky budú skrátené. Presný časový harmonogram je uvedený v Školskom poriadku.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Premonštrátske gymnázium
  Kováčska 28, 040 01 Košice

  gymnazium.premonstrati@gmail.com
 • +421 (0)55-685 43 84 - informácie ( vrátnica )
  +421 (0)55 625 00 23 - pevná linka - kancelária

  +421 918 193 715 - sekretariát (spisakova@kovacska.sk)
  ekonómka školy - hricisinova@kovacska.sk

Fotogaléria